למה העבודה שלנו היא הגורם מס' 1 לחוסר שביעות הרצון שלנו מהחיים?

הידעתם שהגורם מס' אחד לחוסר שביעות הרצון של אנשים מהחיים הוא שהם שלא נמצאים במקום עבודה שמדויק להם? בשורות הבאות תלמדו מדוע יש למקום העבודה השפעה כל-כך גדולה על שביעות הרצון של אנשים מהחיים ומה אתם יכולים לעשות כדי לשנות את זה אצלכם.


שבוע העבודה הממוצע בישראל עומד על 40.6 שעות.

כלומר, רוב הישראלים יבלו בעבודה שלהם בממוצע 8.12 שעות בכל יום. בחודש זה אומר 182 שעות. בשנה זה אומר 2,192 שעות. אם אדם ישן בממוצע 6.5 שעות ביום, זה משאיר אותו עם 9.38 שעות ערות פנויות בממוצע.


איך שלא נהפוך את זה, אנשים מבלים בעבודה שלהם לפחות מחצית מהיום, כלומר מחצית מחיינו... ומי באמת מגיע הביתה אחרי יום עבודה ומצליח להיות מנותק לגמרי ממנה?

מי לא מצא את עצמו עונה לשיחות, מיילים או ווטסאפים שקשורים לעבודה מחוץ לשעות העבודה.


אז העובדה ברורה - רוב החיים שלנו בעידן המודרני עוברים בלהתעסק בעבודה ובקריירה.


אז עכשיו, תתארו לעצמכם מה עובר על אנשים שמעבירים את רוב החיים שלהם במקום עבודה שלא מדויק להם?


איך נראים החיים שלהם?

יש סיכוי שאין לזה השפעה על שביעות הרצון שלהם מהחיים?

אישה מתוסכלת מהעבודה שיש לה

איך רוב האנשים בוחרים כיוון תעסוקתי?


שאלתם את עצמכם פעם למה אתם עובדים במה שאתם עובדים?

למה בחרתם להתעסק דווקא בתחום הזה? דווקא במקצוע הזה? דווקא בתפקיד הזה?


העולם מתחלק ל-3 סוגים של אנשים, כאשר כל סוג שואל את עצמו שאלות אחרות לגמרי כשהוא מחפש כיוון תעסוקתי.


הסוג הראשון של האנשים, שהוא הרוב, הם אנשים שפשוט זורמים עם מה שבא… על מה שהם גדלו עליו… עם מה שמציעים… עם מה שהם רואים בסביבה הקרובה שלהם... לאן שהחיים מובילים אותם...


באופן לא מודע, הם שואלים את עצמם שאלות כמו:

  • האם יש בזה כסף?

  • האם אני יודע לעשות את זה?

  • האם לא אכפת לי לעשות את זה?

ברור לכם כבר, שאנשים שבוחרים את תחום התעסוקה שלהם לפי הגישה הזו הם בוודאי לא עוסקים בתחום או במקצוע או בתפקיד שבאמת מאפשר להם למצות את הפוטנציאל שלהם.


אנשים ששואלים את השאלות הללו מחפשים את הכיוון התעסוקתי שלהם במסגרת המגבלות שלהם. לא רק שהם לא מנסים לפרוץ את המגבלות הללו, הם בכלל לא מודעים אליהן. אותם אנשים בד"כ לא יחפשו להרחיב את האפשרויות שלהם, את הידע שלהם או הכישורים שלהם. הם יעבדו על אוטומט.


הסוג השני של האנשים, שנמצאים בשלב תודעתי יותר מתקדם, מודעים ל3 השאלות ששואלים הסוג הראשון ולא מסתפקים בהן, הם שואלים שאלות אחרות. הם כבר יותר אקטיביים בחיפוש אחר מקצוע שיותר מתאים להם.

הם אלה שיחפשו לעבוד במה שהם אוהבים, במה שעושה להם טוב, במה שעונה על הצרכים ועל התנאים שחשוב להם שהתקיימו, הם גם לא יסתפקו ב"להרוויח מספיק" כדי לסגור את החודש, הם יחפשו איך לעשות הרבה כסף כדי שיוכלו לפנק את עצמם ואת המשפחה שלהם בחופשות, ברכוש, ברמת חיים גבוהה על כל המשתמע מכך.


נשמע מדהים לא?


אז כן, הגישה השנייה בהחלט עדיפה על הגישה הראשונה מהסיבה הפשוטה שבאמצעותה איכשהו הבן אדם מתקרב לתחום שמתאים לו, בתפיסה שלו.


העניין הוא, שבגישה הזו, חסר את חלק שנקרא דיוק - שעליו אנחנו רוצים לשים את הדגש.


ה"דיוק" הזה נמצא בשלב אחד מעבר לגישה הזו.


מה זה אומר מקום עבודה מדויק?


הסוג השלישי לוקח את המסע אחר הכיוון התעסוקתי צעד אחד קדימה. וככה עושים את זה:


כשנרצה למצוא מקום עבודה שמדויק עבורנו, לא נסתפק בלחפש תחום התעסוקתי שעונה על "צרכים" או על "תשוקה" או על "תנאים" או "במה אני טוב".

אנחנו מחפשים מכלול רחב ומדויק יותר של פרמטרים שעליהם נסתמך.


אנחנו רוצים לחקור לעומק ולחשוף את התשוקות האותנטיות ביותר שלנו, לא את הדברים שאנחנו מספרים לעצמנו שאנחנו אוהבים רק בגלל שאנחנו אוהבים את התוצאה שהם מספקים לנו, אלא באמת את אלה שאנחנו אוהבים רק מעצם עשייתם.


אנחנו רוצים לחקור לעומק ולגלות את החוזקות שלנו, לא רק את מה שאנחנו יודעים לעשות ורכשנו בו מיומנות, אלא באמת את הכישרונות הכי עמוקים שלנו שהפכו עם השנים להיות החוזקות העוצמתיות ביותר שלנו.


אנחנו רוצים לחקור לעומק ולחשוף את הערכים שלנו, את הדברים שבאמת חשובים לנו בחיים, לא את אלו שחשובים לנו רק כדי שנקבל עוד הכרה או עוד אהבה מהחברה.


וכמובן, אנחנו רוצים לחקור לעומק ולגלות את הייעוד שלנו, את ה"למה" הזה שלשמו אנחנו כאן בעולם. את ה"למה" הזה שלשמו עברנו את כל מה שעברנו בחיינו, שבאמצעותו אנחנו יכולים להשפיע על העולם ולהפוך אותו לטוב יותר בדרך הייחודית לנו.

אותו "למה" שיכניס לחיינו את תחושת השייכות והמשמעות שהן המפתח לאושר אמיתי.


רק אחרי חקירה עמוקה של ארבעת הפרמטרים האלה, שהיא היכרות עמוקה עם עצמנו, אנחנו נפנה לבחור את התחום התעסוקתי המדויק ביותר עבורנו, זה שיאפשר לנו להביא את כל אלה לידי ביטוי בצורה מלאה והרמונית.


וכך בדיוק, אנחנו נוכל להרגיש את תחושת ה"דיוק" והשלמות בתחום התעסוקתי שלנו שתשפיע באופן ישיר (איך לא) על שביעות רצוננו ביום-יום שלנו ומהחיים בכלל.


אחת המשימות שלנו בארטלייף היא לעזור לאנשים להיות נאמנים לעצמם ולעסוק בכיוון המדויק להם ביותר, זה שיאפשר להם להיות הביטוי המלא ביותר של עצמם.

איש מבסוט בעבודה כי הוא עובד בכיוון המדויק ביותר עבורו

רוצים להתייעץ איתנו, לשתף או לשאול אותנו שאלות? אפשר לעשות זאת:

  1. דרך הפייסבוק של ארטלייף. אנחנו מגיבים מהר ומתאמצים לענות לכולם.

  2. דרך הווטסאפ. אנחנו עונים לכל פניה.

גם באינסטגרם שלנו תמצאו תוכן בלעדי, ממוקד ואיכותי שמתפרסם רק שם. לאימון, הנחיה או ליווי אישי NLP פנו אלינו כאן. לחצו כאן כדי לקבל להצטרף לקבוצת הווטסאפ השבועית שלנו. זוהי קבוצה סגורה שבה אנחנו משתפים אחת לשבוע מאמר/השראה/טיפים בנושאים של התפתחות אישית, הצלחה, גדילה והתפתחות.

הצטרפו לקהילת האנשים המבריקים שלנו בפייסבוק :)


#דיוק #עבודה #קריירה #נאמנותלמקור