למה בכלל אנחנו שונאים אנשים?

מכירים את זה שאתם שונאים מישהו סתם בלי סיבה?? נכון, לפעמים יש סיבה,

אבל מכירים את זה? שאתם רק רואים את הפרצוף שלו וישר מתנפח לכם הווריד?? יופי! גם אני עד לפני 5 שנים בערך הכרתי את זה מאוד מקרוב בחיי!

כל כך הרבה אנשים עברו אצלי בראש עינויים :)


אבל מאז שנכנסתי לעולם ההתפתחות האישית שאלתי את עצמי למה זה קורה לי?

איך אנשים מגיעים למצב שהם שונאים?


חקרתי את הנושא הזה לעומק וגיליתי כמה דברים מאוד מעניינים בהקשר הזה:


אנשים יראו באחרים תמיד את מה שיש אצלם (לטוב ולרע)

המוח שלנו עובד בצורה כזו שמה שהוא ממוקד בו הוא רואה ממנו יותר בנוף.

מכירים את זה כשאנחנו מחפשים לקנות רכב חדש מסוג מסוים, אנחנו פתאום שמים לב שלכולם יש אותו? אז זה לא באמת שפתאום לכולם יש אותו, זה פשוט שהמוח שלנו קיבל מאיתנו פקוד לאתר אותו ומתריע לנו בכל פעם שהוא מוצא אותו, לכן זה נדמה לנו לפעמים כאילו אנחנו רואים רק את זה - כאילו באמת לכוווולם יש!

ככה בדיוק המוח שלנו פועל כשאנחנו שונאים מישהו. כשאנחנו לא שלמים עם עצמינו ומתמקדים בפגמים של עצמינו, אנחנו נראה אותם גם באחרים. המוח שלנו פשוט יחפש אותם יותר (וגם ימצא!). בעצם, אם אנחנו שונאים מישהו (ולא משנה מאיזו סיבה) אנחנו כנראה שונאים חלק בנו או ״לא אוהבים״ חלק בנו

(אם קשה לכם לשמוע את המילה ״שנאה״ כשהיא מופנית כלפי עצמיכם אבל מבחינתי זה לגמרי הינו-הך). אנשים שאוהבים את עצמם ומקבלים את עצמם כפי שהם, לעולם לא ישנאו מישהו, כי הם תמיד יחפשו באחרים את הצדדים הטובים שלהם בדיוק כפי שהם מחפשים בעצמם, מה שמאפשר להם לאהוב אחרים.

הרי בן אדם לא באמת שונא בן אדם אחר (למרות שהוא חושב כך

אלא הוא הוא שונא התנהגויות מסוימות שלו. אבל מה שרוב האנשים קשה להבין זה שיש הבדל של שמיים וארץ בין התנהגות לזהות.

ההתנהגות לא מעידה על האדם


הזהות של אדם - היא לא ההתנהגות שלו.

(בשונה ממה שמלמדים אותנו במהלך חיינו)

זהות של אדם היא אותה זהות כל חייו, מרגע שהוא תינוק קטן שיוצא לאוויר העולם הוא אותו אדם שלם ומושלם כפי שהוא! ההתנהגויות שלו לא משנות את מי שהוא, הן רק תוספת שהתלבשה על הבסיס. אבל את התוספת הזו ניתן לשנות ולהחליף בכל רגע נתון - זה היופי! זה בדיוק מה שמקשה על הרבה אנשים לאהוב את עצמם כפי שהם ולאהוב באותו האופן גם אחרים. כל אדם באשר הוא אדם הוא נשמה שלמה ומושלמת שרק רוצה להטיב עם העולם! ככה נבראנו! זה שרכשנו התנהגויות ואמונות במהלך חיינו, לא אומר שהנשמה שלנו נעלמה, שאין לנו נשמה. זה רק אומר שהיא מכוסה בג׳אנק שאספנו במהלך חיינו. אך את אותו הג׳אנק ניתן לנקות אפילו יותר בקלות ממה שנדמה לכם.


לאהוב את עצמנו

אז למה חשוב לאהוב את עצמינו? ואיך עושים את זה?


רק אדם שאוהב את עצמו יכול לאהוב אחרים - זה חוק יקומי! אתה לעולם תראה אצל האחר את מה שאתה רואה בעצמך! אם אתה רואה בעצמך טוב לב, נתינה ואהבה אתה תראה זאת באחר ואם לא אז לא! הבעיה עם זה שאנשים לא אוהבים את עצמם ואחרים היא, שבמקום לאהוב הם שונאים, ושנאה אני נוהגת לדמות לכוס עם רעל! כשאתה שונא מישהו/משהו זה כאילו אתה שותה מהכוס עם הרעל ומצפה שהמישהו או המשהו ימות מזה! היחיד שנפגע מזה הוא אתה! שנאה היא אנרגיה שלילית שנתקעת אצלך בגוף. אנרגיה לא נעלמת היא רק משנה צורה, ולכן, אנשים ששונאים עלולים לפגוש בחייהם הרבה מחלות. אז רוצים להיות בריאים? רוצים חיים טובים עבור עצמיכם ועבור הקרובים אליכם? תתחילו לעבוד טוב טוב על האהבה העצמית שלכם! כאן הכללללל מתחיל! אין דבר חשוב יותר בחיים האלה בעיני מאהבה עצמית! אהבה עצמית מאפשרת לך להיות כל מה שאתה רוצה להיות בעולם הזה וכך גם לראות את כל מה שאתה רוצה לראות! בקיצור, רוצים להיות מוקפים באנשים שאתם אוהבים? תאהבו את עצמיכם!

שלכם,

הדר.

 

רוצים להתייעץ איתנו, לשתף או לשאול אותנו שאלות?

אפשר לעשות זאת:

  1. דרך הפייסבוק של ארטלייף. אנחנו מגיבים מהר ומתאמצים לענות לכולם.

  2. דרך הווטסאפ. אנחנו עונים לכל פניה.

גם באינסטגרם שלנו תמצאו תוכן בלעדי, ממוקד ואיכותי שמתפרסם רק שם.

לאימון, הנחיה או ליווי אישי NLP פנו אלינו כאן.

לחצו כאן כדי לקבל להצטרף לקבוצת הווטסאפ השבועית שלנו. זוהי קבוצה סגורה שבה אנחנו משתפים אחת לשבוע מאמר/השראה/טיפים בנושאים של התפתחות אישית, הצלחה, גדילה והתפתחות. הצטרפו לקהילת האנשים המבריקים שלנו בפייסבוק :)