אהבה עצמית זו הדיאטה הטובה ביותר

"אני חייבת לרדת במשקל, ככה אני ארגיש טוב עם עצמי"

לא חשוב שמות, אבל זה מה שפנינה אמרה לנו כששאלנו אותה מה יקרה אם היא תרד במשקל. אנשים מגיעים אלינו לאימונים עם כל מיני מטרות, שמבחינתם רק אם הם ישיגו אותן, הם יהיו מאושרים. אבל כמו שהסברנו לפנינה, כשאנחנו מציבים מטרה שבאה לענות על איזשהו חסך רגשי שיש לנו, אנחנו בעצם, לא במודע מוותרים על הזכות לחוות את אותה התחושה באמת בחיים. למה? מהסיבה הפשוטה, רגש שתלוי בגורם חיצוני לא באמת יכול להתקיים לאורך זמן. זו אשליה. זה מאוד דומה לדלי שיש בו חור. האם דלי יכול להתמלא ולהישאר מלא כל עוד קיים בו חור? סביר להניח שלא. ככה בדיוק פועל מוחו של אדם שיש לו חסך ב"אהבה עצמית" כמו במקרה של פנינה או חסך בכל רגש אחר, כמו ביטחון, חשיבות, חופש ועוד... גם כשאנחנו משיגים דבר כלשהו שמבחינתנו הוא במטרה למלא לנו חוסר, אנחנו תמיד נמצא את עצמנו באחד משני המצבים הבאים:

  1. או שנחפש כל הזמן את הדבר הבא שיכול למלא לנו את החוסר (כי החור בדלי פשוט עדיין קיים, זה שמילאתי אותו במים זה רק זמני)

  2. או שייווצר מלא סטרס וחרדה סביב שמירה על הדבר שהשגתי. כי אני מפחד לאבד אותו.

וזה מה שרוב האנשים עושים. רוב האנשים באופן לא מודע מציבים מטרות שמבחינתם הם לצורך סתימת החור, כמו למשל מילוי מים בדלי, אבל הם לא מבינים שכמה מים שהם לא ימלאו - החור לא יכול להיסתם ככה לעולם. וזה בדיוק מה שהסברנו לפנינה: שלהרגיש טוב עם עצמה באופן יציב ולאורך טווח לא יגיע באמצעות ירידה במשקל, אלא באמצעות תהליך חיבור למה שאנחנו קוראים לו ה"אני המקורי". כבר בתחילת התהליך עם פנינה חקרנו ומצאנו מהם הסיפורים העתיקים שהיא החזיקה שמנעו ממנה להרגיש טוב עם עצמה, סיפורים שהובילו מלכתחילה לתחושת החסך שהיא חוותה. ברגע שהיא שחררה את הסיפורים העתיקים הללו ועברה תהליך של הכרות מעמיקה עם עצמה ועם ה"אני המקורי" שלה, היא גילתה שכל מה שהיא חשבה שחסר - לא באמת היה חסר כל הזמן הזה. היא הבינה שהיא לא באמת זקוקה לירידה במשקל ולא לשום דבר אחר כדי להרגיש טוב עם עצמה. אנחנו זוכרים את היום הזה שנפל לפנינה האסימון. היא אמרה: "מגיע לי לחיות בגוף בריא" , "אני אוהבת את עצמי ובגלל זה אני משקיעה בעצמי". ככה אגב, נשמע דלי שאין בו חור.

היום פנינה בכלל לא מתעסקת עם ירידה במשקל

היא מתעסקת באיך לשמור על בריאות הגוף שלה. היא אוהבת את עצמה, לא משנה כמה היא שוקלת. נ.ב. פנינה היום פחות 18 קילו. אין מה להגיד, אהבה עצמית זו הדיאטה הטובה ביותר.


בתמונה: הדר משחק אותה אוהבת חסה

הדר משחקת אותה אוהבת חסה
הדר משחקת אותה אוהבת חסה
 

רוצים להתייעץ איתנו, לשתף או לשאול אותנו שאלות?

אפשר לעשות זאת:

  1. דרך הפייסבוק של ארטלייף. אנחנו מגיבים מהר ומתאמצים לענות לכולם.

  2. דרך הווטסאפ. אנחנו עונים לכל פניה.

גם באינסטגרם שלנו תמצאו תוכן בלעדי, ממוקד ואיכותי שמתפרסם רק שם.

לאימון, הנחיה או ליווי אישי NLP פנו אלינו כאן.

לחצו כאן כדי לקבל להצטרף לקבוצת הווטסאפ השבועית שלנו. זוהי קבוצה סגורה שבה אנחנו משתפים אחת לשבוע מאמר/השראה/טיפים בנושאים של התפתחות אישית, הצלחה, גדילה והתפתחות.

הצטרפו לקהילת האנשים המבריקים שלנו בפייסבוק :)